Сирий зелений пуер шен

chhervonyy-puer-kupyty
Червоний, приготований пуер шу
06/09/2017
dundin-ulun-90
Світлі, або бірюзові улуни
07/09/2017
Показать все
shen-puer-cena

Повернутися в розділ..

Шен пуер. Свіжий, зелений, світлий, неферментований, сирий пуер. Шен пуер купить в Китаї можна з 8-9 століття нашої ери. Рецептура давня, перевірена часом.

Все пуери готуються абсолютно однаково. До певного моменту.

  1. Свіжий, соковитий чайний лист зривають підв’яливають в тіні чайних кущів.
  2. Китайці «вбивають зелень» в чайному листі – щоб чай не віддавав травою. Вони обсмажують його на сковороді вок.
  3. Руки китайських робітників скручують чайний лист.
  4. Чайний лист лежить на сонці і висушується.

Для пуеру хороші флеші і наступні за ними третій і четвертий листки. Від цього поєднання залежить смак, аромат і корисні властивості пуеру: в листі, наступних після флешів, міститься максимальна кількість антиоксидантів, вітамінів і мінералів.

Шляхом легкого прожарювання призупиняється ферментація.

Секрет старіння пуеру:

Ферменти залишаються в чайному листі, процес ніколи не припиняється.

Зверніть увагу: якісна сировина і молодість цього шен пуеру роблять його ідеальним для витримки. Можна експериментувати вдома з хорошими зразками.

Скручений чайний лист сохне на сонці: сік виходить, ферменти окислюють лист, зайва волога йде. Результат – розсипний китайський чай шен пуер (Мао ча). Він свіжий, зелений, терпкий і різкий.

puero-chai-cena-ukraina

Для заварювання молодого шен пуеру підійде глиняна гайвань.

Мао ча пресують в млинці, точи і цеглини, загортають у папір і або відразу продають, або зберігають на складі – вилежується, витримується шен пуер.

Свіжий, молодий шен – чай пу ер з перчинкою, китайський чай пуер з димом і сухофруктами.

Молодий шен пуер гірчить при найменшій похибці в заварюванні. Весь свій перший рік він схожий на білий, або на зелений чай і вимагає такого ж дбайливого ставлення.

5 років зістарювання в хороших (сухих, прохолодних, безвітряних) умовах наближають шен пуер до бурштинових, медових улунів – з його неповторними нотами сухофруктів і диму. Чай пуер стає жовтуватим, пом’якшується його темперамент.

Витриманий пуер якнайкраще заварюється в китайських глиняних чайниках.

Шен пуер дорослішає і стає все темніше з кожним роком. Ферменти все ще живі в чайному листі – пам’ятайте, при легкому прожарюванні була лише частково «вбита зелень». Окислення продовжується – неспішно, плавно, спокійно. Бурштиновий колір стає все темнішим, все краснішим.

Постарені пуери за смаком можуть не поступатися прекрасним улунам. Питання в якості вихідної сировини та умовах зберігання чаю. Але все одно, таким темним і густим, щільним і важким, як штучно ферментований шу пуер чай, сирий пуєр не буде ніколи.

Повернутися в розділ..

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Яндекс.Метрика