Білий китайський чай

порцелянова гайвань
Гайвань, чи чайник. В чому заварювання краще?
09/12/2017
matcha-late
Матча або маття лате.
30/07/2018
Показать все
білий чай

Повернутися в розділ..

Білий китайський чай практично не ферментується. Ферментацію зупиняють максимально швидко після збору врожаю, за своїм ступінем вона не досягає більш ніж 5%. Головна сировина – бруньки та флеші – перші два молодих листа чаю, наступні за брунькою.

Отже, що таке білий чай?

Якнайкраще – це чай першого весняного збору, коли насичившись за цілу зиму соками землі, камелія випускає перший пагін, народжує першу бруньку, в якій зібрано всю енергію, всі корисні речовини, ефіри, що були накопичені рослиною. Едина ферментація – соками, що виділяються в процесі збору чаю, далі цей процес зупиняють, зав’ялюючи чай в тіні або на сонці, залежно від технології. Результат-  тонкий, ніжний, охолоджуючий чай з медово-орхідейними нотами та свіжим післясмаком.

Китайський білий чай можна поділити на:

  • бай хао ин чжень – білі ворсяні срібні голки, повністю виповнений з практично не підданих ферментації чайних бруньок;
  • бай му дань – чай біла півонія – до бруньок додаються два перших ніжних листа (флеш), обіймаючи бруньку з обох боків;
  • шоу мей – брови старця – листя, що лишилося по збору бай хао механічно зрізають та складають сушитися, в такий спосіб виробляють чай, що має аромат опалого листя та дуже цікавий смак;
серебрянная игла чайного пирога

Найбільш популярним є білий чай срібні голки (білий елітний чай) та чай біла півонія.

Не всі люди можуть оцінити смакові якості, якими сповнено білий чай – це медова квітковість, свіжа прохолода, легкий квітково-фрктовий аромат та ледь золотистий світлий колір. Проте, про користь білого чаю на Заході знають достатньо широко:

  1. Чай насичено ферментами й амінокислотами, біологічно автивними ефірними сполуками, які запускають обмін речовин, живлять та омоложують кожну клітинку тіла.
  2. Є ідеальним за для боротьби з атеросклеротичними ураженнями судомних стінок завдяки властивості регулювати обмін насичених жирних кислот та холестерина, білий елітний чай виступає як смачні та приємні ліки для нашого тіла.
  3. Максимум антиоксидантів – потужна профілактика онкологічних захворювань та препона на шляху старіння.

Питання – де купити білий чай та на якому зупинитися?

На білий чай ціна достатньо варіативна, але перевага в тому, що Ви можете порадувати себе бай хао при наявній можливості та вмінні радуватися тонкому та легкому, або купити шоу мей – білий чай, ціна якого значно нижча, а смак яскравіший в все одно отримати своє.

Не відмовляйте собі в задоволенні купити білий чай та розкрити свій внутрішній світ назустріч новому, смачному, красивому та розвинюючому напою.

Повернутися в розділ..

Comments are closed.

Яндекс.Метрика