Витриманий китайський чай пуер

nabir-inctrumentiv-dlya-chaeuvannya-cvitla-ednist
Чайні інструменти і атмосферна атрибутика
05/09/2017
shuicyan
Улунські чаї
05/09/2017
Показать все
ci-cmelogo-krolika-2011-god

Повернутися в розділ..

У класифікації чаїв окреме місце займає чай пуер. Як повелося, китайський чай пуер має вироблятися тільки в Китаї. Але, насправді, Бірма, Лаос і В’єтнам також займаються виробництвом пуера.

Як виник пуер

Батьківщиною цього, оповитого міфами й легендами чаю є китайська провінція Юн Нань та найближче до неї розташовані провінції Сичуань та Гуйчжоу. В давні часи ці землі, разом із півночем Бірми, Лаоса та В’єтнама були єдиною державою Башу. Різновид місцевої чайної камелії з її великим листям традиційно використовувався у виготовленні пуера. Та й пили чай пуер китайці задовго до виникнення Піднебесної.

Пуер – єдиний чай, який витримує довготривале зберігання.

Своєрідна специфіка пуера виникає у процесі його виготовлення, що надалі обумовлює смакові якості чаю та його цікавий вплив на людину.

shen-puer-cena

Які бувають пуери

Для того, щоб відповісти на це питання варто розібратися в його приготуванні. Всі, без винятку, пуери проходять наступні етапи:

  1. Збір оистя чайного дерева (чим дерево старіше, чим вище над рівнем моря воно росте, чим ближче листя до бруньок – тим цінніше сировина);
  2. Зав’ялювання. Відбувається на відкритому повітрі протягом декількох годин-діб;
  3. Підсмажування, під чая якого вбивається зелень (трав’яністість чаю);
  4. Зкручування, зчавлення. З листя виділяється сік та починаються процеси окиснення й ферментації чаю;
  5. Сушка на відкритому повітрі під прямим сонечним опроміненням
  6. Завершальний етап. Шляхом пресування в різноманітні форми, хоча буває і розсипний пуер (що трохи навіює думки про побічні продукти пресування чаю)

Вищезгадані етапи, за виключенням останнього, і шу пу ер і шен пуер проходять обов’язково.

До середини двадцятого сторіччя технологія була єдиною і виготовлений свіжий зелений молодий млинець відбував на витримку в спеціальних умовах – сухості, темноти та прохолоди. Там він старішав, поступово ферментуючись в своєму соці.

у шен пуерах процес ферментації на 100% ніколи не завершується

Жоден інший чай не витримує зберігання більше року (крім деяких виключень якісних улунів, які витримуються від року до шести). У випадку з пуером при добрих суровцах та правильному зеріганні, чим старішим є пуер – тим краще.

Ферментація знищуює жорсткість листа і гіркоту, смак чаю стає м’яким, кон’ячно-бурштиновим і його хочеться заварювати й пити знов і знов.

Набуття популярності китайським чаєм у середині 20го ст. призвела до того, що купити пуер, обов’язково ферментований (шу пу ер) почала хотіти більшість поціновувачів напою. Адже попит народжує пропозицію, було винайдено штучну ферментацію чайного листя, завдяки якій процес суттєво пришвидшується і чай дозріває на складі протягом кількох місяців. В штучній ферментації також беруть участь вологість і температура, але, в даному випадку, вони є створеними виробником ззовні.

Що означають цифри у назві пуера

Ви вирішили замовити пуер та знайшли в його назві 7572, 7568, 7452. Чи важливі ці цифри?

Тільки для Вас, при чому заздалегідь робити висновки тут не вийде, на все треба дивитися, нюхати та пробувати на смак. Цифри в назві пуера – це традиційна рецептура, що використовувалася при виготовленні цього чаю. Перші дві цифри – рік винайдення рецепту, третя – сорт листа і остання – позначення фабрики-виробника (наприклад, 1-Кунмін; Менхгай позначається цифрою 2; 3 – Сягуань; 4 – Менцин; під п’ятим номером йде чайна група Пуер Со; 6 – Шість великих чайних гір; 8 – Хейвань; 9 – Ланге). Кожен із шести вищезгаданих етапів приготування пуера може мати свої особливості, що мають відображення на кінцевому результаті.

З іншого боку, маючи уявлення про те як приготовано пуер на одній окремій чайній фабриці можна робити вичновки тільки про їх рецептуру. Якщо ви вирішите купити пуер тої ж самої рецептури, але іншого виробника – не дивуйтеся відмінностям. Пуер кожної окремо взятої китайської фабрики, села, чи дрібного фермера з річним обсягом виробництва до 600кг буде особливим і неповторним.,

Повернутися в розділ..

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Яндекс.Метрика